• STAVANIE MÁJA

• Ako už býva zvykom, deviataci ani tento rok na nás nezabudli a postavili nám so svojou družinou v areáli MŠ máj. Kým chlapci stavali máj, dievčatá s pani učiteľkami nám pripravili pásmo ľudových piesní a tanca. Ani my sme nelenili, ale predtým všetkým sme máj vyzdobili farbenými stuhami, ktoré si dnes dievčatá do MŠ priniesli.

• ŠTRNGALKY

• Ľudová pieseň má v hudobnej výchove predškolského veku výnimočné postavenie.

Vyjadruje a uskutočňuje túžbu detí po pohybe, rytme,

odráža sa v nej vzťah detí k prírode, zvieratám a ich

záujem o prácu a zábavu dospelých.

Preto 26.04.2023 našu materskú školu reprezentovali na XVII. ročníku

nesúťažnej prehliadky spevákov detských piesní MŠ okresu Námestovo,

deti Janko Triebel a Natálka Hutková piesňou Zakukala kukulienka na čerešni.

V záverečnom hodnotení odovzdala deťom odborná zamestnankyňa diplomy, darčeky a sladkosti.

Za ich reprezentáciu im veľmi pekne ďakujeme.

• MŠ HĽADÁ TALENT

•

Všetci z nás už dobre vedia, že spievať a tancovať nie je žiadna veda.

O tom sme sa presvedčili, mnohí z nás nás prekvapili.

Speváci a tanečníci, hudobníci, výtvarníci.

Divadielka tiež sme mali, na odmeny sme čakali.

Našou škôlkou správa letí, zapojilo sa veľa detí.

Talenty my v škôlke máme, naďalej ich rozvíjajme.

• VČIELKY

• V tomto školskom roku k nám pribudli noví obyvatelia na našu záhradu.

Sú to včielky, ktoré tu budú mať svoj úľ a svoj hmyzí hotel.

Pevne veríme, že sa im bude medzi nami páčiť a že nám neodletia.

• NÁVŠTEVA PREDŠKOLÁKOV V ZŠ

• Minulý týždeň boli naši predškoláci pozdraviť svojich kamarátov - prvákov v ZŠ.

Predškoláci mali možnosť vyskúšať si ako sa sedí v lavici, prezrieť si knihy,

ktoré prváci potrebujú a sledovali ako prebieha vyučovacia hodina slovenského jazyka a matematiky.

Touto cestou ďakujeme vedeniu a pani učiteľkám prváckych tried za prijemný čas strávený s nimi.

• VEĽKONOČNÝ KOŠÍK PLNÝ TAJOMSTIEV

• Tento rok sa v predveľkonočnom čase konal v našej MŠ prvý ročník akcie Veľkonočný košík plný tajomstiev. Tešíme sa, že sa zapojilo veľa detí a zas a opäť sa nám potvrdilo, že fantázii sa medze nekladú. Ďakujeme všetkým deťom a rodičom, ktorí sa zapojili.

• DIVADIELKO

• Ešte pred prázdninami našu MŠ navštívilo divadielko.

Deti mali možnosť oboznámiť sa s jednotlivými písmenami abecedy s témou ovocia a zeleniny.

• ČÍTANIE ROZPRÁVOK

•

V marci mali možnosť navštíviť našu MŠ starí rodičia, ktorí deťom prečítali rozprávky.

Ďakujeme všetkým starým rodičom, ktorí našli odvahu a sprestrili nám čas v MŠ svojou návštevou.

• Upozornenie - dotácie na stravu

• Vážení rodičia,

termín odovzdania návratiek sa blíži, preto Vás dôrazne žiadam o doručenie vypísaných a podpísaných návratiek za predškolákov a 1. - 9. ročník ZŠ. Nakoľko od vašich návratiek závisí poskytnutie dotácie na stravu.

V prípade otázok kontaktujte t.č.: 0911 503 059

Ďakujem za pochopenie.

S pozdravom vedúca ŠJ.

• MÁM BÁSNIČKU NA JAZÝČKU

• Mám básničku na jazýčku, básničku pre ocka a mamičku.

Aj zvieratká v nich tam boli,sem-tam sme aj v strese boli.

Rodičom ďakujeme, za básničky nádherné.

Zvládli sme to všetci hravo, tá odmena, stála za to.

Tešíme sa v apríli, keď našu MŠ talent navštívi.

• ČÍTANIE ROZPRÁVOK

• Dnes našu materskú školu navštívili starí rodičia, ktorí prečítali deťom rozprávky.

Do konca marca máme pár dní, komu sa dá, môže ešte prísť :)