• PRVÉ CHVÍLE V MŠ

• Včera sme v našej MŠ otvorili dvere v triede Lienok, Sovičiek, Včielok, Motýlikov a Mravčekov.

Pani zástupkyňa MŠ, pán starosta s pánom prednostom

privítali každé dieťa a pani učiteľky sladkou odmenou.

Okrem sladkej odmeny to bol deň objatí, úsmevov,

ale aj slzičiek, ktoré k tomu nepochybne patrili.

• Asistent učiteľa:

Základná škola s materskou školou – materská škola prijme do pracovného pomeru na dobu určitú do 31.08.2024 v rámci NP „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov III“ asistenta učiteľa pre žiakov so zdravotným znevýhodnením na 100% úväzok.

Termín nástupu:       01.09.2023

Počet voľných pracovných pozícii:            1

Kvalifikačné predpoklady:

Splnenie kvalifikačných predpokladov, bezúhonnosti, zdravotnej spôsobilosti a ovládanie štátneho jazyka v zmysle zákona č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a vyhlášky Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR č. 1/2020 Z. z. o kvalifikačných predpokladoch pedagogických a odborných zamestnancov.

Ďalšie požiadavky:

• práca s integrovanými deťmi
            • spolupráca s vyučujúcimi,
            • komunikácia so zákonnými zástupcami
            • flexibilita, iniciatíva, samostatnosť, kreativita,
            • zodpovedný prístup k práci,
            • schopnosti organizačné a komunikačné,
            • schopnosť aktívne reagovať a riešiť problémy

Zoznam požadovaných dokladov:
            -           Žiadosť o prijatie do zamestnania
            -           Profesijný životopis
            -           Súhlas so spracovaním osobných údajov na účely výberového konania

Požadované doklady je potrebné odoslať poštou, alebo zaslať elektronicky na adresu materskaskolamutne@gmail.com najneskôr do 15.08.2023.

O termíne uskutočnenia osobného pohovoru bude uchádzač informovaný písomne (e-mailom) resp.telefonicky.

• POĎAKOVANIE

• Milí rodičia, starí rodičia, rodinní príslušníci a všetci, ktorí ste svojím podpisom podporili petíciu za uvoľnenie financií poslancami OZ Mútne na rekonštrukciu druhej budovy MŠ, veľmi pekne sa Vám chceme poďakovať za Vašu podporu a podpis na spomínanej petícii. Túto petíciu podpísalo 453 občanov Mútneho.

S radosťou Vám oznamujeme, že po náročnom, a viac ako 10 hodinovom rokovaní, sa podarilo presadiť uvoľnenie týchto finančných prostriedkov. Vďaka tomuto kroku budeme schopní, po rekonštrukcii, spustiť prevádzku druhého pavilónu MŠ. Zároveň nás teší, že nedôjde k zrušeniu dvoch pracovných miest na pozícii učiteľka. O ďalších krokoch budeme všetkých dotknutých rodičov informovať v priebehu mesiaca august.

Týmto spôsobom sa chceme poďakovať vedeniu OcÚ Mútne za skvelú prácu, ktorú odviedli pri príprave projektu rekonštrukcie MŠ a všetkým občanom, ktorí sa dňa 24.7.2023 zúčastnili obecného zastupiteľstva a úmyslom podporiť tento projekt.

Osobitne ďakujeme p. zástupkyni Marcele Kosmeľovej za iniciovanie petície za uvoľnenie financií na rekonštrukciu druhej budovy MŠ.

Vedenie ZŠ s MŠ Mútne

• AKADÉMIA PREDŠKOLÁKOV

• Našou škôlkou pozdrav letí, že už sú z nás veľké deti.

Ako každý rok, sme zase starší o jeden rok.

Predškoláci v plnej kráse, lúčili sa na záhrade.

V rytme tanca tancovali, krásnu pieseň zaspievali.

Svojim kamarátom zamávali, darčeky si odnášali.

Od septembra budú veľkí žiaci, nech sa vám darí, budúci prváci.

• NA NÁVŠTEVE U HASIČOV

• Naša škôlka bola zas, zážitkovým učením tráviť čas.

U našich hasičov sme boli, ušlo sa nám aj trocha vody.

Ďakujeme za váš čas, že sme opäť mohli prísť medzi Vás.

• V KINE

• Našou škôlkou pozdrav letí, že dnes v kine boli deti.

Rozprávku sme pozerali, po nej sladký melón mali.

• Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že od 01.09.2023 pokračuje dotácia na stravu pre predškolákov a deti v HN, preto Vás žiadame o prihlásenie detí, ktorí máte záujem o stravovanie do 30.06.2023.

Rodič:

1. je potrebné vypísať zápisný lístok
            2. návratku

Uvedené doklady nájdete TU, treba ich vypísať a doručiť do ŠJ p. Pňačekovej do 30.06.2023.

• OZNAM - voľné pracovné miesto

• Základná škola s materskou školou Mútne – príjme do materskej školy upratovačku na plný úväzok.

Náplň práce:

• udržiavanie čistoty a poriadku v areáli školy

Pracovný čas:    37,50 hod./týždeň

Nástup:                             01.07.2023

Platové podmienky:

Plat zamestnanca bude zohľadňovať zákon 553/2003 Z. z. a Nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 338/2019 Z. z., ktorými sa ustanovujú "Platové tarify PZ a OZ a zvýšenie platových taríf v závislosti od dĺžky započítanej praxe, účinné od 1. 1. 2020”.

Požadované znalosti:

• manuálna zručnosť
            • bezúhonnosť
            • zodpovednosť
            • spoľahlivosť
            • kultivovaný slovný prejav

Žiadosť spolu so životopisom a súhlasom so spracúvaním osobných údajov prosíme doručiť do ZŠ s MŠ Mútne 224, osobne, poštou resp. elektroniky na adresu zsmsmutne@gmail.com do 26.06.2023.

Škola si vyhradzuje právo do užšieho výberu kontaktovať iba vybraných uchádzačov. O termíne uskutočnenia osobného pohovoru bude uchádzač informovaný písomne (e-mailom) resp. telefonicky.

• ZVIERATKÁ Z ĎALEKA

• V zoologickej záhrade, pláva labuť po vode,

poskakujú opice a zívajú levice.

Skáče medveď zvaný panda, deti kričia: ,,To je sranda!”

Antilopa, medveď, slon, pri opiciach nastal zhon.

Papagáj, pštros, dikobraz. Aj z Afriky veľký plaz.

• KONCOROČNÝ VÝLETÍK V KINDERLANDE - MOTÝLIKY

• Kinderland je čarovný svet, naláka veľa detí hneď.

Je tam veľká zábava, každý by tam chcem byť odrána.

My sme tam boli dnes, poviem vám odísť odtiaľ bol des.

Všetkým sa nám tam veľmi páčilo, do škôlky sa nám ísť vôbec nechcelo.

Autobus nás zobral tam aj späť, sme radi, že sme mohli navštíviť tento čarovný svet.