• STAVANIE MÁJA

• Máj, máj, máj, zelený, pod oblôčkom sadený.

V našej záhrade je postavený, stužkami je vyzdobený.

Dievčatká naň stužky dali, tancovali i spievali.

Harmonika hrala nám, krásny máj, prajeme všetkým Vám.

• UJO LESNÍK MEDZI NAMI

• Apríl - mesiac lesov je, v lese plno zvierat je.

V našich lesoch sú tiež stromy, ujo lesník medzi nimi.

O zvieratká rád sa stará, stretnúť ich niekedy - to je už iná káva.

Ako to v tom lese chodí, ako sa mu tam vodí,

porozprávať prišiel rád, ujo lesník - náš kamarát.

• MŠ HĽADÁ TALENT

• Aj tento rok sme v našej MŠ hľadali talenty. Našli sme výborných spevákov, tvorivých maliarov, šikovných tanečníkov a baletky. Tento rok nechýbalo ani divadielko O troch prasiatkach.

• LEGO V NAŠEJ MŠ

• Dnes našich predškolákov navštívili lektorky, ktoré nám prišli ukázať, čo všetko sa dá z lega postaviť. Deťom sa hry s legom veľmi páčili, boli veľmi kreatívne. Vedeli poskladať obrázok podľa predlohy.

• Zápis do MŠ 2022/2023

• Vážení rodičia,

prosíme o vyplnenie a odoslanie elektronickej prihlášky do MŠ. Prilášku vypĺňajte iba za nové deti, a deti ktoré neboli prijaté do MŠ v predošlých školských rokoch (deti, ktoré sú v MŠ v tomto školskom roku postupujú do budúceho automaticky).

Vyplnenú, vytlačenú a podpísanú prihlášku (obidvoma rodičmi), potvrdenú od lelára + záznam o očkovaní dieťaťa poprosíme priniesť k zápisu v týždni od 09.-13.05.2022.

Elektornickú prihlášku nájdete v hornej lište.

• DEŇ ZEME V NAŠEJ MŠ

• 22. apríl významným dňom je,

naša planéta Zem vtedy oslavuje.

Všetko, čo na nej je, to máme,

ale ako sa k nej často správame?

Veľa smetí je okolo nás,

a to veru trápilo nás.

Že smeti sa nehádžu na zem, to dobre vieme,

ale často ich tam my nájdeme.

Naše deti to už vedia, že sa všetky smeti triedia.

Papier, sklo, plast svoje miesto má,

tak sa predsa našej Zemi pomáha.

• VEĽKONOČNÉ TVORIVÉ DIELNE

• Včera krásny deň sme mali, otecka sme privítali.

Korbáč krásny uplietol, veľmi rád on s nami bol.

Dievčatká naň šnúrky dali, mašličky z nich uviazali.

Potom prišla smelá babka, čo háčkuje veľmi rada.

Krásne veľkonočné vajíčka urobila, nimi bahniatka ozdobila.

Ďakujeme obom vám, že ste prišli k nám.

• Zápis do 1. ročníka - predškoláci

• Milí rodičia budúcich prvákov!

Blíži sa čas zápisu Vašich detí do prvého ročníka, preto prosíme o vyplnenie elektronickej prihlášky v čase od 05.04 do 22.04.2021. Formulár elektronickej prihlášky nájdete tu: Prihláška ZŠ

Zápis budúcich prvákov sa uskutoční v dňoch 26.-28.04.2022 v priestoroch základnej školy (4.A, 4.B).

Ak ste prihlášku vyplnili správne a odoslali, príde Vám o tom potvrdzovací e-mail. Následne treba prihlášku vytlačiť, podpísať (obidvoma rodičmi) a priniesť v deň zápisu do školy.

Na budúcich prvákov sa veľmi tešíme!

PaedDr. Jana Murínová

• PRVÁCI NA NÁVŠTEVE U NÁS

• Dnes našich predškolákov navštívili prváci ZŠ. Spoločne sa zahrali, zaspievali si a zaspomínali na časy, keď sa mohli v škôlke len hrať.

• ZDRAVOTNÍCKY KRÚŽOK V MŠ

• V pondelok a v utorok našu MŠ navštívili žiaci zo zdravotníckeho krúžku zo ZŠ pod vedením pani učiteľky Mgr. Marie Paterkovej. Deťom porozprávali, ale aj ukázali ako si môžu ošetriť ranu, ako postupovať, keď treba privolať pomoc, ale tiež mali možnosť vyskúšať si vestu zdravotníka.

• NÁVŠTEVA KNIŽNICE V ZŠ

• V rámci mesiaca Marca ako mesiaca knihy sme s deťmi návštívili knižnicu. Pani učiteľka deťom porozprávala ako to v knižnici funguje, aké knihy sa tam nachádzajú. Deti mali možnosť prelistovať si známu rozprávkovú knihu. Ako darček dostali záložku.

• NÁVŠTEVA PREDŠKOLÁKOV V ZŠ

• Dňa 24.03 sa naši predškoláci boli pozrieť na svojich kamarátov - prvákov, v ZŠ. Mali možnosť vyskúsať si ako sa sedí v laviciach, nazrieť do zákutí učebníc , ale aj si zarecitovať či zaspievať. Ako pamiatku z tejto návštevy si predškoláci odniesli darček, ktorý im prváci s pani učiteľkami vyrobili. Predškoláci sa už tešia na zápis. Nás navštívia prváci 06.04. Veľmi sa už na nich tešíme a čo my vieme, spolu im predvedieme.