• HUDOBNÍČEK

• V pondelok bol prvýkrát, v našej škôlke kamarát. Voláme ho Hudobníček, musel prejsť veľa cestičiek.

Veľmi sa mu páčilo, preto prišiel k nám zas smelo.

Z hudobníčkového kráľovstva opäť k nám, ku krásnym chlapcom a dievčatám.

S veľkým kufrom veru prišiel, sme radi, že nás neobišiel.

Ukulele, tamburíny, zvončeky, džembe, tibetská misa aj malé žabky.

To všetko sme videli, na konci bublinky pukali.

Monika, veľmi ti ďakujeme, vďaka tebe psničku o muche tse-tse vieme.

• MALI SME NÁVŠTEVU

• Hudobníček s tetou Monikou nás prostredníctvom muzikofiletiky oboznámili s netradičnými hudobnými nástrojmi, hudobnými aktivitami a naučili sme sa aj novú pesničku. Bolo nám spolu super, ďakujeme.

• KARNEVAL

• V našej škôlke bol dnes bál, hurá, veď bol karneval.

Masiek sme tu veľa mali, princezničky nesklamali.

Srnka, zajko, kozmonaut, v našej škôlke bol aj kráľ.

Do tanca sme poskočili, všetky masky sa bavili.

• BESEDA

• V rámci tém Zima medzi zvieratkami a Prechádzka lesom našu MŠ navštívili manželia Gešvandtnerovci a priblížili nám život lesných zvierat prostredníctvom nádherných názorných ukážok, zvukov zvierat a napodobňovania. Touto cestou ďakujeme za prínosnú besedu a tešíme sa na stretnutie niekedy nabudúce.

• ZDRAVOTNÍCKY KRÚŽOK V NAŠEJ MŠ

• V stredu a vo štvrtok našu MŠ navštívili žiaci zo zdravotníckeho krúžku pod vedením Mgr. Marie Paterkovej. Názornou ukážkou deťom priblížili ako si môžu ošetriť popáleninu, ako zastaviť krvácanie či zavolať záchranku. Pevne veríme, že táto ukážka v nich prebudí záujem o toto ušľachtilé povolanie a budú zachraňovať ľudské životy.

• Ako sme už informovali, v marci nás čaká beseda s detskou spisovateľkou.

Kto má záujem o knihu, môže sa záväzne zapísať u pani učiteľky triednej.

Cena je 8,90€. Ponúkame nadhľad do knihy.

• VIANOČNÁ POHĽADNICA

• Naša MŠ sa zapojila do Medzinárodnej výtvarnej súťaže Vianočná pohľadnica 2022.

Tento rok sa podarilo ANETKE BUGAJOVEJ umiestniť v zlatom pásme v kategórii Materská škola.

Anetke srdečne blahoželáme a prajeme jej veľa výtvarných úspechov.