• Posvätenie adventných vencov

• Symbolika adventných sviečok vychádza prevažne z kresťanskej tradície.

Z prvého adventného venca Johanna Wicherna sa „zachovali“4 hlavné sviečky,

ktoré symbolizujú 4 nedele do Vianoc. Každá zo sviečok však nesie samostatné posolstvo.

Symbolika sviečok nám má každý týždeň pripomenúť niečo iné, niečo, na čo by sme nemali zabúdať.

Prvá adventná sviečka znamená Mier.

Druhá sviečka nám má pripomínať Vieru, ktorú by sme si mali posilniť.

Tretia adventná sviečka v sebe nesie posolstvo Lásky.

Štvrtá sviečka symbolizuje nehasnúcu Nádej.

Ďakujeme pánovi farárovi, vdp. Richardovi Juríkovi za posvätenie adventných vencov v našich triedach.

• LESNÁ ŠKôLKA

• Z našej škôlky veru dnes, stal z nej taký malý les.

Lesníci dnes boli s nami, o zvieratkách rozprávali.

O tom, že sa o ne starajú, v lese stopy hľadajú.

V našich lesoch veru tak, chodí vlčko, lieta vták.

Srnka, líška, jazvec tiež, v nore sa tiež skrýva jež.

Zahrali sa oni s nami, obdarili nás sladkosťami.

Za váš čas Vám ďakujeme, o zvieratkách, čo to vieme :)

• ŠARKANIÁDA V NAŠEJ MŠ

• Škôlka naša krásna milá, v októbri sa vyzdobila.

V šatni plno šarkanov, krásnych nových nápadov.

V decembri nás čaká zas, krásny vianočný čas.

,,Vianoce vo fľaši" čakajú vás, nezabudnite si vyrobiť, odmena bude zas.

• AKO DEDKO S BABKOU TLAČILI KAPUSTU

• Moja babka na záhradke zasadila semienka, pracovala celý deň a boleli ju kolienka.

Teraz vraví, že keď bude vonku pekné počasie, v záhradke jej celé leto zeleninka porastie.

Mrkvička sa sladko tvári, hrášok ten je guľatý. Papkať dobrú zeleninku, každému sa oplatí.

V paprike a v kapustičke vítamíny bývajú, preto všetky zdravé deti teraz so mnou spievajú.

Kaleráb má veľké brchu, pažítka je strapatá, paradajka tá sa smeje na chlapcov aj dievčatá.

• DEŇ MATERSKÝCH ŠKôL

Môže mať materská škola narodeniny? Môže. A aj mala.

Dňa 04.11 sme to spoločne oslávili a privítali budúcich škôlkárov.

Už sa na nich v septembri tešíme a našej škôlke prajeme všetko najlepšie.

Deň materských škôl vznikol z inicitívy Slovenského výboru

Svetovej organizácie pre predškolskú výchovu.

Organizuje sa od roku 2015 každoročne 04.11.

Práve 04.11.1829 bola zaležaná grófkou Máriou Teréziou Brunswickou v Banskej Bystrici

prvá detská opatrovňa na území Slovenska. Tento deň má svoje špeciálne logo aj hymnu.

• PÚŠŤANIE ŠARKANA

• Letí, šarkan, letí, z hora vidí deti. Príde pani jeseň zaspieva im pieseň.

Šarkan ten má jeseň rád, s vetrom je on kamarát.

Vetrík ten ho poháňa, deťom radosť rozdáva.

Pozrite sa deti ako krásne letím, veľa pekných stužiek mám farebný som kvôli vám.